Вработување

Сервисер на компјутери и ИТ опрема

128.jpg

ДДКом е дистрибутер на користени и Refurbished компјутери и ИТ опрема. Наш продукт е DDStore.mk, најголемата интернет продавница за ИТ опрема во Македонија.
Поради зголемување на обемот на работа, имаме потреба од сервисер со скратено работно време, или хонорарна работа по потреба, со можност за редовно вработување.

Одговорности и обврски.
- Дијагностицирање и остранување на дефекти;
- Сервисирање електроника (матични плочи, напојувања, монитори...)
- Асемблирање и инсталација на компјутерски конфигурации;
- Следење работни налози и попис на сервисен магацин;

Потребни квалификации
- Предходно искуство во сервисирање компјутери и ИТ опрема, инсталација на оперативни системи.
- Завршено ССС образование;
- Основно познавање на англиски јазик;
- Возачка дозвола Б категорија се смета за предност;
- Предходно искуство со сервисирање на бренд компјутери (HP, DELL, LENOVO...) се смета за предност

Нудиме
- Флексибилно, скратено работно време (минимум 20 часа неделно)
- Можност за редовно вработување
- Отворено и за практиканти со можност за редовно вработување

Доколку сте заинтересирани да станете дел од нашиот тим, испратете го вашето CV на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00