Вработување

Сервисер на компјутери и ИТ опрема

128.jpg

ДДКом е дистрибутер на користени и Refurbished компјутери и ИТ опрема. Наш продукт е DDStore.mk, најголемата интернет продавница за ИТ опрема во Македонија.
Поради зголемување на обемот на работа, имаме потреба од сервисер со скратено работно време, или хонорарна работа по потреба, со можност за редовно вработување.

Одговорности и обврски.
- Дијагностицирање и остранување на дефекти;
- Сервисирање електроника (матични плочи, напојувања, монитори...)
- Асемблирање и инсталација на компјутерски конфигурации;
- Следење работни налози и попис на сервисен магацин;

Потребни квалификации
- Предходно искуство во сервисирање компјутери и ИТ опрема, инсталација на оперативни системи.
- Завршено ССС образование;
- Основно познавање на англиски јазик;
- Возачка дозвола Б категорија се смета за предност;
- Предходно искуство со сервисирање на бренд компјутери (HP, DELL, LENOVO...) се смета за предност

Нудиме
- Флексибилно, скратено работно време (минимум 20 часа неделно)
- Можност за редовно вработување
- Отворено и за практиканти со можност за редовно вработување

Доколку сте заинтересирани да станете дел од нашиот тим, испратете го вашето CV на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.